Sensata Technologies/Airpax IUG6-1-51-30.0-A-01
IUG6-1-51-30.0-A-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1-51-30.0-A-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IUG6-1-51-30.0-A-01.pdf
Availability of IUG6-1-51-30.0-A-01
QUANTITY
IUG6-1-51-30.0-A-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1-51-30.0-A-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1-51-30.0-A-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1-51-30.0-A-01
Related LinksIUG6-1-51, IUG6-1-51-30.0-A-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1-51-30.0-A-01 Details Description
Related parts for IUG6-1-51-30.0-A-01
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf