Sensata Technologies/Airpax IUG6-1-62-10.0-Q-01
IUG6-1-62-10.0-Q-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1-62-10.0-Q-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUG6-1-62-10.0-Q-01.pdf
Availability of IUG6-1-62-10.0-Q-01
QUANTITY
IUG6-1-62-10.0-Q-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1-62-10.0-Q-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1-62-10.0-Q-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1-62-10.0-Q-01
Related LinksIUG6-1-62, IUG6-1-62-10.0-Q-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1-62-10.0-Q-01 Details Description
Related parts for IUG6-1-62-10.0-Q-01
CAP THIN FILM 0.7PF 25V 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 4POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
HANDLE RND 0.312"DIA 1.75"H BRSS datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
06 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf