Sensata Technologies/Airpax IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09
IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09.pdf
Availability of IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09
QUANTITY
IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09
Internal Part NumberEIS-IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09
Related LinksIUG6-1REC4-, IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09 Details Description
Related parts for IUG6-1REC4-61-25.0-Q-09
RES 4.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SW IND PB RND WHT LED RED SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SPRING PROBE SLEEVE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 99MA 33.8 OHM TH datasheet.pdf