Sensata Technologies/Airpax IUG6-1REC4-62-10.0-01
IUG6-1REC4-62-10.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1REC4-62-10.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUG6-1REC4-62-10.0-01.pdf
Availability of IUG6-1REC4-62-10.0-01
QUANTITY
IUG6-1REC4-62-10.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1REC4-62-10.0-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1REC4-62-10.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1REC4-62-10.0-01
Related LinksIUG6-1REC4, IUG6-1REC4-62-10.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1REC4-62-10.0-01 Details Description
Related parts for IUG6-1REC4-62-10.0-01
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 56POS R/A datasheet.pdf
CABLE ASSY 1.35MM X 3.5MM M/F 6' datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 70mA Backlight 8-TDFN (2x3) datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 19A TP-FA datasheet.pdf
ANT ROOTENNA 19DBI 8" RSMA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf