Sensata Technologies/Airpax IUG66-1-64-20.0-A-01
IUG66-1-64-20.0-A-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG66-1-64-20.0-A-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUG66-1-64-20.0-A-01.pdf
Availability of IUG66-1-64-20.0-A-01
QUANTITY
IUG66-1-64-20.0-A-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG66-1-64-20.0-A-01
Internal Part NumberEIS-IUG66-1-64-20.0-A-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG66-1-64-20.0-A-01
Related LinksIUG66-1-64, IUG66-1-64-20.0-A-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG66-1-64-20.0-A-01 Details Description
Related parts for IUG66-1-64-20.0-A-01
FIXED IND 3.3NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
IC CTRLR HOW SWAP SGL 16-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KEYBOARD NOTEBOOK 83KEY USB GRY datasheet.pdf
OSC VCXO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LED IND 14MM 12V 20MA datasheet.pdf
INSERT FEMALE 10+2POS+1GND SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 10W DO213AA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf