Sensata Technologies/Airpax IUG666-1-41-15.0-A-01
IUG666-1-41-15.0-A-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG666-1-41-15.0-A-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IUG666-1-41-15.0-A-01.pdf
Availability of IUG666-1-41-15.0-A-01
QUANTITY
IUG666-1-41-15.0-A-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG666-1-41-15.0-A-01
Internal Part NumberEIS-IUG666-1-41-15.0-A-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG666-1-41-15.0-A-01
Related LinksIUG666-1-4, IUG666-1-41-15.0-A-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG666-1-41-15.0-A-01 Details Description
Related parts for IUG666-1-41-15.0-A-01
RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 16DIP datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.65A 130 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 55NH 1.5A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 560 NF 10% 1250VDC RAD datasheet.pdf