Sensata Technologies/Airpax IUG666-1-61F-15.0-Q-31
IUG666-1-61F-15.0-Q-31 picture photo
Mfg. Part Number
IUG666-1-61F-15.0-Q-31
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IUG666-1-61F-15.0-Q-31.pdf
Availability of IUG666-1-61F-15.0-Q-31
QUANTITY
IUG666-1-61F-15.0-Q-31 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG666-1-61F-15.0-Q-31
Internal Part NumberEIS-IUG666-1-61F-15.0-Q-31
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG666-1-61F-15.0-Q-31
Related LinksIUG666-1-61, IUG666-1-61F-15.0-Q-31 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG666-1-61F-15.0-Q-31 Details Description
Related parts for IUG666-1-61F-15.0-Q-31
IK 4 PA GN/YL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" .50MM 12POS datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf