Sensata Technologies/Airpax IUGBX1-32101-14
IUGBX1-32101-14 picture photo
Mfg. Part Number
IUGBX1-32101-14
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
IUGBX1-32101-14.pdf
Availability of IUGBX1-32101-14
QUANTITY
IUGBX1-32101-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGBX1-32101-14
Internal Part NumberEIS-IUGBX1-32101-14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGBX1-32101-14
Related LinksIUGBX1-, IUGBX1-32101-14 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGBX1-32101-14 Details Description
Related parts for IUGBX1-32101-14
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
CONN PLUG WATERPROOF 3POS FEMALE datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 68.1OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC USB PORT POWER CTRLR datasheet.pdf
CAP FILM 0.27 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf