Sensata Technologies/Airpax IUGF6-1-63-30.0-11-U
IUGF6-1-63-30.0-11-U picture photo
Mfg. Part Number
IUGF6-1-63-30.0-11-U
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IUGF6-1-63-30.0-11-U.pdf
Availability of IUGF6-1-63-30.0-11-U
QUANTITY
IUGF6-1-63-30.0-11-U Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGF6-1-63-30.0-11-U
Internal Part NumberEIS-IUGF6-1-63-30.0-11-U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGF6-1-63-30.0-11-U
Related LinksIUGF6-1-63, IUGF6-1-63-30.0-11-U Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGF6-1-63-30.0-11-U Details Description
Related parts for IUGF6-1-63-30.0-11-U
CONN HEADR BRKWAY .100 40POS STR datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 200MW UMD2 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
FUSELINK 63A 690V 22X58MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 33A I2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
PC TERM PLUG 20POS 5MM BLACK datasheet.pdf