Sensata Technologies/Airpax IUGF66-1-63-20.0-11-U
IUGF66-1-63-20.0-11-U picture photo
Mfg. Part Number
IUGF66-1-63-20.0-11-U
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUGF66-1-63-20.0-11-U.pdf
Availability of IUGF66-1-63-20.0-11-U
QUANTITY
IUGF66-1-63-20.0-11-U Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGF66-1-63-20.0-11-U
Internal Part NumberEIS-IUGF66-1-63-20.0-11-U
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGF66-1-63-20.0-11-U
Related LinksIUGF66-1-6, IUGF66-1-63-20.0-11-U Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGF66-1-63-20.0-11-U Details Description
Related parts for IUGF66-1-63-20.0-11-U
CONN HOUSING PLUG 24 POS NATURAL datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56SSOP datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 0.88MH 1.63A SMD datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 362MA 895 MOHM datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 5K OHM 1610 datasheet.pdf
Connector Header 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf