Sensata Technologies/Airpax IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01
IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A
Datasheet Download
IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01.pdf
Availability of IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01
QUANTITY
IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01
Internal Part NumberEIS-IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01
Related LinksIUGH11-1-64, IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01 Details Description
Related parts for IUGH11-1-64F-7.50-AQ-01
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" .50MM 24 POS datasheet.pdf
KV 13-M datasheet.pdf
145 METRAL PWR HDR 1MX5R PF datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS 30AWG 6IN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP SLOW/FAST datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf