Sensata Technologies/Airpax IUGH111-1REC4-66F-10.0-91
IUGH111-1REC4-66F-10.0-91 picture photo
Mfg. Part Number
IUGH111-1REC4-66F-10.0-91
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUGH111-1REC4-66F-10.0-91.pdf
Availability of IUGH111-1REC4-66F-10.0-91
QUANTITY
IUGH111-1REC4-66F-10.0-91 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGH111-1REC4-66F-10.0-91
Internal Part NumberEIS-IUGH111-1REC4-66F-10.0-91
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGH111-1REC4-66F-10.0-91
IUGH111-1REC4-66F-10.0-91 Details Description
Related parts for IUGH111-1REC4-66F-10.0-91
IC LED Driver Linear 35mA 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 44POS VERT DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 350W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf