Sensata Technologies/Airpax IUGH66-1-62F-20.0-Q-91
IUGH66-1-62F-20.0-Q-91 picture photo
Mfg. Part Number
IUGH66-1-62F-20.0-Q-91
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUGH66-1-62F-20.0-Q-91.pdf
Availability of IUGH66-1-62F-20.0-Q-91
QUANTITY
IUGH66-1-62F-20.0-Q-91 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGH66-1-62F-20.0-Q-91
Internal Part NumberEIS-IUGH66-1-62F-20.0-Q-91
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGH66-1-62F-20.0-Q-91
Related LinksIUGH66-1-62, IUGH66-1-62F-20.0-Q-91 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGH66-1-62F-20.0-Q-91 Details Description
Related parts for IUGH66-1-62F-20.0-Q-91
RES 127K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 500MA 930 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H R/A datasheet.pdf