Sensata Technologies/Airpax IUGH666-1-41-10.0-01
IUGH666-1-41-10.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUGH666-1-41-10.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUGH666-1-41-10.0-01.pdf
Availability of IUGH666-1-41-10.0-01
QUANTITY
IUGH666-1-41-10.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGH666-1-41-10.0-01
Internal Part NumberEIS-IUGH666-1-41-10.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGH666-1-41-10.0-01
Related LinksIUGH666-1-, IUGH666-1-41-10.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGH666-1-41-10.0-01 Details Description
Related parts for IUGH666-1-41-10.0-01
MOSFET N-CH 30V 75A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC AMP VIDEO 2STAGE DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 294 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf