Sensata Technologies/Airpax IUGH666-1-41-20.0-01
IUGH666-1-41-20.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUGH666-1-41-20.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUGH666-1-41-20.0-01.pdf
Availability of IUGH666-1-41-20.0-01
QUANTITY
IUGH666-1-41-20.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGH666-1-41-20.0-01
Internal Part NumberEIS-IUGH666-1-41-20.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGH666-1-41-20.0-01
Related LinksIUGH666-1-, IUGH666-1-41-20.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGH666-1-41-20.0-01 Details Description
Related parts for IUGH666-1-41-20.0-01
FLEX CABLE - AFK22A/AE22/AFK22A datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
SSD 136GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 16"W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf