Sensata Technologies/Airpax IUGN11-1-52-30.0-M
IUGN11-1-52-30.0-M picture photo
Mfg. Part Number
IUGN11-1-52-30.0-M
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IUGN11-1-52-30.0-M.pdf
Availability of IUGN11-1-52-30.0-M
QUANTITY
IUGN11-1-52-30.0-M Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN11-1-52-30.0-M
Internal Part NumberEIS-IUGN11-1-52-30.0-M
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN11-1-52-30.0-M
Related LinksIUGN11-1-, IUGN11-1-52-30.0-M Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN11-1-52-30.0-M Details Description
Related parts for IUGN11-1-52-30.0-M
RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONTROL PWR RELAY OUT CHASSIS MT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 42A 1.43 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 1K OHM RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf