Sensata Technologies/Airpax IUGN111-1-61-30.0
IUGN111-1-61-30.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN111-1-61-30.0
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IUGN111-1-61-30.0.pdf
Availability of IUGN111-1-61-30.0
QUANTITY
IUGN111-1-61-30.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN111-1-61-30.0
Internal Part NumberEIS-IUGN111-1-61-30.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN111-1-61-30.0
Related LinksIUGN111-, IUGN111-1-61-30.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN111-1-61-30.0 Details Description
Related parts for IUGN111-1-61-30.0
TERM TEST POINT .503"LONG .150" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 8W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
PNEU HEAD COPALUM 8AWG datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER 13CH 28WQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf