Sensata Technologies/Airpax IUGN111-1REC5-62F-10.0
IUGN111-1REC5-62F-10.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN111-1REC5-62F-10.0
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUGN111-1REC5-62F-10.0.pdf
Availability of IUGN111-1REC5-62F-10.0
QUANTITY
IUGN111-1REC5-62F-10.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN111-1REC5-62F-10.0
Internal Part NumberEIS-IUGN111-1REC5-62F-10.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN111-1REC5-62F-10.0
Related LinksIUGN111-1RE, IUGN111-1REC5-62F-10.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN111-1REC5-62F-10.0 Details Description
Related parts for IUGN111-1REC5-62F-10.0
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
MODULE 802.15.4 W/CERM ANT datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 3-8 16SOIC datasheet.pdf
PREM SDE DIE COAXICON RG 180 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 22AWG TIN 6CKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf