Sensata Technologies/Airpax IUGN6-1REC4-51-7.50
IUGN6-1REC4-51-7.50 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN6-1REC4-51-7.50
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A
Datasheet Download
IUGN6-1REC4-51-7.50.pdf
Availability of IUGN6-1REC4-51-7.50
QUANTITY
IUGN6-1REC4-51-7.50 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN6-1REC4-51-7.50
Internal Part NumberEIS-IUGN6-1REC4-51-7.50
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN6-1REC4-51-7.50
Related LinksIUGN6-1RE, IUGN6-1REC4-51-7.50 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN6-1REC4-51-7.50 Details Description
Related parts for IUGN6-1REC4-51-7.50
CBLE ASSY 8-8 COIL SGL END10'WHT datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 0.2A 8SO datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 7A 125V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 90mA Backlight 10-WDFN (3x3) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 118-480MHZ MXI datasheet.pdf
CONN FANNING STRIP 6POS datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 2MULTICH 48-LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf