Sensata Technologies/Airpax IUGN66-1-51-20.0
IUGN66-1-51-20.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN66-1-51-20.0
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IUGN66-1-51-20.0.pdf
Availability of IUGN66-1-51-20.0
QUANTITY
IUGN66-1-51-20.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN66-1-51-20.0
Internal Part NumberEIS-IUGN66-1-51-20.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN66-1-51-20.0
Related LinksIUGN66-1, IUGN66-1-51-20.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN66-1-51-20.0 Details Description
Related parts for IUGN66-1-51-20.0
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 500PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
TPCM AL52,2,0505,A0 12X12 SHEET datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 12POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 6W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf