Sensata Technologies/Airpax IUGN66-1-52-10.0
IUGN66-1-52-10.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN66-1-52-10.0
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUGN66-1-52-10.0.pdf
Availability of IUGN66-1-52-10.0
QUANTITY
IUGN66-1-52-10.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN66-1-52-10.0
Internal Part NumberEIS-IUGN66-1-52-10.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN66-1-52-10.0
Related LinksIUGN66-1, IUGN66-1-52-10.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN66-1-52-10.0 Details Description
Related parts for IUGN66-1-52-10.0
IC CLK BUFFER 1:3 800MHZ 24VQFN datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK FEED-THRU 2 POS 65A datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1024X18 15NS 64TQFP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 20"W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 17A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 320 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH ADJ 8SON datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE M12 5POS SLDR datasheet.pdf