Sensata Technologies/Airpax IULHK111-31931-8
IULHK111-31931-8 picture photo
Mfg. Part Number
IULHK111-31931-8
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IULHK111-31931-8.pdf
Availability of IULHK111-31931-8
QUANTITY
IULHK111-31931-8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IULHK111-31931-8
Internal Part NumberEIS-IULHK111-31931-8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IULHK111-31931-8
Related LinksIULHK111, IULHK111-31931-8 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IULHK111-31931-8 Details Description
Related parts for IULHK111-31931-8
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A WIDE BODY datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 320MA 900 MOHM datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf