Artesyn Embedded Technologies IVS1-5H0-5H0-60-B
IVS1-5H0-5H0-60-B picture photo
Mfg. Part Number
IVS1-5H0-5H0-60-B
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY
Datasheet Download
IVS1-5H0-5H0-60-B.pdf
Availability of IVS1-5H0-5H0-60-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IVS1-5H0-5H0-60-B Order Process
Ship out your order
Specifications of IVS1-5H0-5H0-60-B
Internal Part NumberEIS-IVS1-5H0-5H0-60-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesiVS Modular-Configurable AC-DC Power Supply
Featured ProductConfigurable Power Supplies
Configurable Power Supplies – Artesyn
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesiVS™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IVS1-5H0-5H0-60-B
Related LinksIVS1-5H0, IVS1-5H0-5H0-60-B Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
IVS1-5H0-5H0-60-B Details Description
Related parts for IVS1-5H0-5H0-60-B
PTC RESETBL 60V/250V .120A RAD datasheet.pdf
RES SMD 0.007 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
TFLEX 3180H 9" X 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
LED EMITTER RED 660NM SMD datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf