IXYS Corporation IXBOD1-15R
IXBOD1-15R picture photo
Mfg. Part Number
IXBOD1-15R
Brief Description
IC DIODE MODULE BOD 1.25A 1500V
Datasheet Download
IXBOD1-15R.pdf
Availability of IXBOD1-15R
QUANTITY
IXBOD1-15R Order Process
Ship out your order
Specifications of IXBOD1-15R
Internal Part NumberEIS-IXBOD1-15R
Voltage - Working-
Voltage - Clamping1500V (1.5kV)
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXBOD1-15R
Related LinksIXBOD, IXBOD1-15R Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXBOD1-15R Details Description
Related parts for IXBOD1-15R
SW KNOB ALT 3POS DPST BLACK 110V datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
SOCKET PWR ENTRY 1POLE SCREW 8MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 20-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
RES 227.27 OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DISCOVERY KIT MICRO BATTERY datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf