IXYS Corporation IXBOD1-23R
IXBOD1-23R picture photo
Mfg. Part Number
IXBOD1-23R
Brief Description
IC DIODE MODULE BOD 0.9A 2300V
Datasheet Download
IXBOD1-23R.pdf
Availability of IXBOD1-23R
QUANTITY
IXBOD1-23R Order Process
Ship out your order
Specifications of IXBOD1-23R
Internal Part NumberEIS-IXBOD1-23R
Series-
PackagingTube
Voltage - Working-
Voltage - Clamping2300V (2.3kV)
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXBOD1-23R
Related LinksIXBOD, IXBOD1-23R Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXBOD1-23R Details Description
Related parts for IXBOD1-23R
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44PQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT SOLDER datasheet.pdf
IC BUFFER PCIE 3.3V 72-VFQFPN datasheet.pdf
RES SMD 0.006 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 8.38MM datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR RA datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-24V 6W datasheet.pdf