IXYS Corporation IXBOD1-25RD
IXBOD1-25RD picture photo
Mfg. Part Number
IXBOD1-25RD
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
IC DIODE MODULE BOD 0.2A 2500V
Datasheet Download
IXBOD1-25RD.pdf
Availability of IXBOD1-25RD
QUANTITY
IXBOD1-25RD Order Process
Ship out your order
Specifications of IXBOD1-25RD
Internal Part NumberEIS-IXBOD1-25RD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
Series-
PackagingBulk
Voltage - Working-
Voltage - Clamping2500V (2.5kV)
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits3
ApplicationsHigh Voltage
Package / CaseRadial
Supplier Device PackageBOD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXBOD1-25RD
Related LinksIXBOD, IXBOD1-25RD Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXBOD1-25RD Details Description
Related parts for IXBOD1-25RD
CONN DIN RECEPT 96POS VERT PCB datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.025 WHITE 300' datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFFER NON-INVERT SC705 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 2.03K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf