IXYS Corporation IXBOD1-38R
IXBOD1-38R picture photo
Mfg. Part Number
IXBOD1-38R
Brief Description
IC DIODE MODULE BOD 0.7A 3800V
Datasheet Download
IXBOD1-38R.pdf
Availability of IXBOD1-38R
QUANTITY
IXBOD1-38R Order Process
Ship out your order
Specifications of IXBOD1-38R
Internal Part NumberEIS-IXBOD1-38R
Voltage - Working-
Voltage - Clamping3800V (3.8kV)
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits4
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXBOD1-38R
Related LinksIXBOD, IXBOD1-38R Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXBOD1-38R Details Description
Related parts for IXBOD1-38R
IDC CABLE - MKR10K/MC10F/MPD10K datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 30POS R/A .155" datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf