IXYS Corporation IXBOD1-38R
IXBOD1-38R picture photo
Mfg. Part Number
IXBOD1-38R
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
IC DIODE MODULE BOD 0.7A 3800V
Datasheet Download
IXBOD1-38R.pdf
Availability of IXBOD1-38R
QUANTITY
IXBOD1-38R Order Process
Ship out your order
Specifications of IXBOD1-38R
Internal Part NumberEIS-IXBOD1-38R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
Series-
PackagingBulk
Voltage - Working-
Voltage - Clamping3800V (3.8kV)
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits4
ApplicationsHigh Voltage
Package / CaseRadial
Supplier Device PackageBOD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXBOD1-38R
Related LinksIXBOD, IXBOD1-38R Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXBOD1-38R Details Description
Related parts for IXBOD1-38R
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG BROWN 100' datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf