IXYS Corporation IXFA110N15T2
IXFA110N15T2 picture photo
Mfg. Part Number
IXFA110N15T2
Brief Description
MOSFET N-CH 150V 110A D2PAK
Datasheet Download
IXFA110N15T2.pdf
Availability of IXFA110N15T2
QUANTITY
IXFA110N15T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of IXFA110N15T2
Internal Part NumberEIS-IXFA110N15T2
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchT2™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)150V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C110A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13 mOhm @ 500mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs150nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds8600pF @ 25V
Power - Max480W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXFA110N15T2
Related LinksIXFA11, IXFA110N15T2 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXFA110N15T2 Details Description
Related parts for IXFA110N15T2
CAP CER 22UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
JOYSTICK 9000 CONTACTLESS datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 249 OHM 8SIP datasheet.pdf
PH.MODULE 38KHZ S.VIEW datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IMPACT ORTHO BP 3X8 GR ENDWALL - datasheet.pdf
ASSY PIN EURO TYPE C 96 POS SEL datasheet.pdf