IXYS Corporation IXTP15N20T
IXTP15N20T picture photo
Mfg. Part Number
IXTP15N20T
Brief Description
MOSFET N-CH 200V 15A TO-220
Datasheet Download
IXTP15N20T.pdf
Availability of IXTP15N20T
QUANTITY
IXTP15N20T Order Process
Ship out your order
Specifications of IXTP15N20T
Internal Part NumberEIS-IXTP15N20T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C15A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXTP15N20T
Related LinksIXTP1, IXTP15N20T Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXTP15N20T Details Description
Related parts for IXTP15N20T
CAP FILM 10000PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 200V 8A TO220 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL SOLDER PIN AU datasheet.pdf
CONN SOCKET 18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 144-148MHZ MX datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
.375 9.5MM PANWRAP BLK FLAME RET datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf