IXYS Corporation IXTP44N25T
IXTP44N25T picture photo
Mfg. Part Number
IXTP44N25T
Brief Description
MOSFET N-CH 250V 44A TO-220
Datasheet Download
IXTP44N25T.pdf
Availability of IXTP44N25T
QUANTITY
IXTP44N25T Order Process
Ship out your order
Specifications of IXTP44N25T
Internal Part NumberEIS-IXTP44N25T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)250V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C44A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXTP44N25T
Related LinksIXTP4, IXTP44N25T Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXTP44N25T Details Description
Related parts for IXTP44N25T
CONN BASE ASSY PENT 2 XEON SUPP datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NC ROLLER.187QC datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11-B SLVR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 50V 2A 8SOIC datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 790MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 172 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf