IXYS Corporation IXTP44N30T
IXTP44N30T picture photo
Mfg. Part Number
IXTP44N30T
Brief Description
MOSFET N-CH 300V 44A TO-220
Datasheet Download
IXTP44N30T.pdf
Availability of IXTP44N30T
QUANTITY
IXTP44N30T Order Process
Ship out your order
Specifications of IXTP44N30T
Internal Part NumberEIS-IXTP44N30T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)300V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C44A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXTP44N30T
Related LinksIXTP4, IXTP44N30T Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXTP44N30T Details Description
Related parts for IXTP44N30T
DIP CABLE - HDM30H/AE30G/HDM30H datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VIDEO AMP DUAL CMOS 8-SOIC datasheet.pdf
LED 5MM VERT LOW CUR RED PC MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf