Omron Automation & Safety J7KN-110-22 180
J7KN-110-22 180 picture photo
Mfg. Part Number
J7KN-110-22 180
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RELAY CONTACTOR 110A 180V
Datasheet Download
J7KN-110-22 180.pdf
Availability of J7KN-110-22 180
QUANTITY
J7KN-110-22 180 Order Process
Ship out your order
Specifications of J7KN-110-22 180
Internal Part NumberEIS-J7KN-110-22 180
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
SeriesJ7KN
PackagingBulk
Relay TypeContactor
Coil Type-
Coil Current-
Coil Voltage180VAC
Contact Form3PST (3 Form A)
Contact Rating (Current)110A
Switching Voltage400VAC - Max
Turn On Voltage (Max)-
Turn Off Voltage (Min)-
Operate Time-
Release Time-
Features-
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Contact Material-
Coil Power-
Coil Resistance-
Operating Temperature-40°C ~ 60°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)J7KN-110-22 180
Related LinksJ7KN-11, J7KN-110-22 180 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
J7KN-110-22 180 Details Description
Related parts for J7KN-110-22 180
IC PC CARD CONTROLLER 288-BGA datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION FOR RM SERIES datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
3 FAN TRAY 115V 330CFM datasheet.pdf
RES 6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 18POS datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf