Omron Automation & Safety J7KN-14-10 230
J7KN-14-10 230 picture photo
Mfg. Part Number
J7KN-14-10 230
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RELAY CONTACTOR 14A 230V
Datasheet Download
J7KN-14-10 230.pdf
Availability of J7KN-14-10 230
QUANTITY
J7KN-14-10 230 Order Process
Ship out your order
Specifications of J7KN-14-10 230
Internal Part NumberEIS-J7KN-14-10 230
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
SeriesJ7KN
PackagingBulk
Relay TypeContactor
Coil Type-
Coil Current-
Coil Voltage230VAC
Contact Form3PST (3 Form A)
Contact Rating (Current)14A
Switching Voltage400VAC - Max
Turn On Voltage (Max)-
Turn Off Voltage (Min)-
Operate Time-
Release Time-
Features-
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Contact Material-
Coil Power-
Coil Resistance-
Operating Temperature-40°C ~ 60°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)J7KN-14-10 230
Related LinksJ7KN-14, J7KN-14-10 230 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
J7KN-14-10 230 Details Description
Related parts for J7KN-14-10 230
DEKAFIX GW 5 MARKED 30 50/CD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES 95.2K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 56.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
SPARE KEY MC4, MC6, MICROSAFE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf