Sensata Technologies/Airpax JAE-2-31841-1
JAE-2-31841-1 picture photo
Mfg. Part Number
JAE-2-31841-1
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
JAE-2-31841-1.pdf
Availability of JAE-2-31841-1
QUANTITY
JAE-2-31841-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of JAE-2-31841-1
Internal Part NumberEIS-JAE-2-31841-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesJAE
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JAE-2-31841-1
Related LinksJAE-2-, JAE-2-31841-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
JAE-2-31841-1 Details Description
Related parts for JAE-2-31841-1
RES SMD 56 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS .050 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP TRIMMER 3-10PF 100V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CONN CARD BUS FRAME 15POS 0.3MM datasheet.pdf