XP Power JAH0205S15
JAH0205S15 picture photo
Mfg. Part Number
JAH0205S15
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERTER 15V 2W
Datasheet Download
JAH0205S15.pdf
Availability of JAH0205S15
QUANTITY
JAH0205S15 Order Process
Ship out your order
Specifications of JAH0205S15
Internal Part NumberEIS-JAH0205S15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesJAH
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)4.5V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)133mA
Power (Watts) - Manufacture Series2W
Voltage - Isolation1kV (1000V)
FeaturesSCP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case24-DIP Module (12 Leads)
Size / Dimension1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency68%
Power (Watts) - Max2W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JAH0205S15
Related LinksJAH02, JAH0205S15 Datasheet, XP Power Distributor
JAH0205S15 Details Description
Related parts for JAH0205S15
CONV DC/DC 1W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 480VAC QC TERM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS PNL MNT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf