XP Power JAH0205S3V3
JAH0205S3V3 picture photo
Mfg. Part Number
JAH0205S3V3
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 2W
Datasheet Download
JAH0205S3V3.pdf
Availability of JAH0205S3V3
QUANTITY
JAH0205S3V3 Order Process
Ship out your order
Specifications of JAH0205S3V3
Internal Part NumberEIS-JAH0205S3V3
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)4.5V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)500mA
Power (Watts) - Manufacture Series2W
Voltage - Isolation1kV (1000V)
Package / Case24-DIP Module (12 Leads)
Size / Dimension1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency53%
Power (Watts) - Max2W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JAH0205S3V3
Related LinksJAH02, JAH0205S3V3 Datasheet, XP Power Distributor
JAH0205S3V3 Details Description
Related parts for JAH0205S3V3
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POWER ENT MOD W/O FILTER 1PL GRN datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 5A SOT-223 datasheet.pdf
06P MTA156 EDGE CONN COVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W SMBJ datasheet.pdf