XP Power JAH0212S3V3
JAH0212S3V3 picture photo
Mfg. Part Number
JAH0212S3V3
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 2W
Datasheet Download
JAH0212S3V3.pdf
Availability of JAH0212S3V3
QUANTITY
JAH0212S3V3 Order Process
Ship out your order
Specifications of JAH0212S3V3
Internal Part NumberEIS-JAH0212S3V3
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)10.8V
Voltage - Input (Max)13.2V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)500mA
Power (Watts) - Manufacture Series2W
Voltage - Isolation1kV (1000V)
Package / Case24-DIP Module (12 Leads)
Size / Dimension1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency56%
Power (Watts) - Max2W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JAH0212S3V3
Related LinksJAH02, JAH0212S3V3 Datasheet, XP Power Distributor
JAH0212S3V3 Details Description
Related parts for JAH0212S3V3
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
CABLE SMA RA-SMA JACK RG316DS 6" datasheet.pdf
IC FPGA 251 I/O 320FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
BUNDLED KIT #1032 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HOUSING POS LOCK MK III 2 P BROW datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf