GE Critical Power JAW075A1
JAW075A1 picture photo
Mfg. Part Number
JAW075A1
Brief Description
CONVERTER DC/DC 5V 75W OUT
Datasheet Download
JAW075A1.pdf
Availability of JAW075A1
QUANTITY
JAW075A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of JAW075A1
Internal Part NumberEIS-JAW075A1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency84%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JAW075A1
Related LinksJAW0, JAW075A1 Datasheet, GE Critical Power Distributor
JAW075A1 Details Description
Related parts for JAW075A1
IC LINE DRIVER XDSL DIFF 16-QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
QKE BP PRELOAD ASSY datasheet.pdf
RES 12K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/06/180LF 3.5SN BK datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf