Sullins Connector Solutions JBC15DETI
JBC15DETI picture photo
Mfg. Part Number
JBC15DETI
Brief Description
FML CRD EDGE .100 30POS DR LOW P
Datasheet Download
JBC15DETI.pdf
Availability of JBC15DETI
QUANTITY
JBC15DETI Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC15DETI
Internal Part NumberEIS-JBC15DETI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC15DETI
Related LinksJBC1, JBC15DETI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC15DETI Details Description
Related parts for JBC15DETI
SENSOR 75PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 130MA 4.5 OHM datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf