Sullins Connector Solutions JBC15HEYS
JBC15HEYS picture photo
Mfg. Part Number
JBC15HEYS
Brief Description
FML CRD EDGE .100 15POS HL LOW P
Datasheet Download
JBC15HEYS.pdf
Availability of JBC15HEYS
QUANTITY
JBC15HEYS Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC15HEYS
Internal Part NumberEIS-JBC15HEYS
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions15
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC15HEYS
Related LinksJBC1, JBC15HEYS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC15HEYS Details Description
Related parts for JBC15HEYS
CAP CER 6800PF 25V Y5V 0402 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 03POS R/A datasheet.pdf
CARD EDGE 62POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 20 OHM .30A 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
GDT 230V 30% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
TV 8C 8#16 SKT RECP datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 63 V datasheet.pdf