Sullins Connector Solutions JBC17HEYI
JBC17HEYI picture photo
Mfg. Part Number
JBC17HEYI
Brief Description
FML CRD EDGE .100 17POS HL LOW P
Datasheet Download
JBC17HEYI.pdf
Availability of JBC17HEYI
QUANTITY
JBC17HEYI Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC17HEYI
Internal Part NumberEIS-JBC17HEYI
Number of Positions17
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC17HEYI
Related LinksJBC1, JBC17HEYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC17HEYI Details Description
Related parts for JBC17HEYI
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 42V datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 150MA SOT363 datasheet.pdf
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.909 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A MINIP3 datasheet.pdf
RES SMD 500M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SURFACE BELT 4X36" S SFN datasheet.pdf
BLADE PHILLIPS SZ0 4" datasheet.pdf
IGBT 1200V 100A 420W TO-247AD datasheet.pdf