Sullins Connector Solutions JBC20HEYH
JBC20HEYH picture photo
Mfg. Part Number
JBC20HEYH
Brief Description
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P
Datasheet Download
JBC20HEYH.pdf
Availability of JBC20HEYH
QUANTITY
JBC20HEYH Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC20HEYH
Internal Part NumberEIS-JBC20HEYH
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC20HEYH
Related LinksJBC2, JBC20HEYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC20HEYH Details Description
Related parts for JBC20HEYH
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W datasheet.pdf
IC RTC PHANTOM PAR 28-DIP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 8A 125V datasheet.pdf
ENCODER OPT 20POS 6"CBL datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf