Sullins Connector Solutions JBC30DEYN
JBC30DEYN picture photo
Mfg. Part Number
JBC30DEYN
Brief Description
FML CRD EDGE .100 60POS DR LOW P
Datasheet Download
JBC30DEYN.pdf
Availability of JBC30DEYN
QUANTITY
JBC30DEYN Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC30DEYN
Internal Part NumberEIS-JBC30DEYN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC30DEYN
Related LinksJBC3, JBC30DEYN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC30DEYN Details Description
Related parts for JBC30DEYN
Connector Header 56 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 70POS R/A datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES 3.00K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 290MA 7.35 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
RACK SOLID BOTTOM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC RIO SWITCH GEN2 784FCBGA datasheet.pdf
500UF 30V 16.1X54.4 85C AXI datasheet.pdf