Sullins Connector Solutions JBC30HETI
JBC30HETI picture photo
Mfg. Part Number
JBC30HETI
Brief Description
FML CRD EDGE .100 30POS HL LOW P
Datasheet Download
JBC30HETI.pdf
Availability of JBC30HETI
QUANTITY
JBC30HETI Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC30HETI
Internal Part NumberEIS-JBC30HETI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC30HETI
Related LinksJBC3, JBC30HETI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC30HETI Details Description
Related parts for JBC30HETI
RES SMD 13 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR 530VAC/50A DC datasheet.pdf
TEST LEAD STACK BANANA 18" WHITE datasheet.pdf