Sullins Connector Solutions JBC60HETN
JBC60HETN picture photo
Mfg. Part Number
JBC60HETN
Brief Description
FML CRD EDGE .100 60POS HL LOW P
Datasheet Download
JBC60HETN.pdf
Availability of JBC60HETN
QUANTITY
JBC60HETN Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC60HETN
Internal Part NumberEIS-JBC60HETN
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC60HETN
Related LinksJBC6, JBC60HETN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC60HETN Details Description
Related parts for JBC60HETN
TOOL STRIPPER CABLE SHEATH datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 16SOIC datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL FRONT END 64-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 79MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
1500UF 35V 16X20MM 105C 3000H datasheet.pdf