Souriau Connection Technology JBXER3G22FSSDSR019
JBXER3G22FSSDSR019 picture photo
Mfg. Part Number
JBXER3G22FSSDSR019
Brief Description
CONN RCPT 22POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
JBXER3G22FSSDSR019.pdf
Availability of JBXER3G22FSSDSR019
QUANTITY
JBXER3G22FSSDSR019 Order Process
Ship out your order
Specifications of JBXER3G22FSSDSR019
Internal Part NumberEIS-JBXER3G22FSSDSR019
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions22
Shell Size - Insert3
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating5.5A
Voltage - Rated560VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBXER3G22FSSDSR019
Related LinksJBXER3G22, JBXER3G22FSSDSR019 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
JBXER3G22FSSDSR019 Details Description
Related parts for JBXER3G22FSSDSR019
RACK ECONOMIZER 47.31X22 X 18.5" datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.6V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 316 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 204 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf