Souriau Connection Technology JBXFD3G22MCSDSMR
JBXFD3G22MCSDSMR picture photo
Mfg. Part Number
JBXFD3G22MCSDSMR
Brief Description
CONN PLUG 22POS INLINE PIN CRIMP
Datasheet Download
JBXFD3G22MCSDSMR.pdf
Availability of JBXFD3G22MCSDSMR
QUANTITY
JBXFD3G22MCSDSMR Order Process
Ship out your order
Specifications of JBXFD3G22MCSDSMR
Internal Part NumberEIS-JBXFD3G22MCSDSMR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions22
Shell Size - Insert3
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypePush-Pull
OrientationG
Contact FinishGold
FeaturesCable Clamp, Shielded
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating5.5A
Voltage - Rated560VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBXFD3G22MCSDSMR
Related LinksJBXFD3G2, JBXFD3G22MCSDSMR Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
JBXFD3G22MCSDSMR Details Description
Related parts for JBXFD3G22MCSDSMR
RES SMD 665 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .052W STER 28TQFN datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 20 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
A4 DRIVE THREE PHASE 200-230V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC SDI RECLOCKER 64QFN datasheet.pdf
CIR 20C 20#16 FR PIN RECP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf