Souriau Connection Technology JBXFD3G30MSSDSR
JBXFD3G30MSSDSR picture photo
Mfg. Part Number
JBXFD3G30MSSDSR
Brief Description
CONN PLUG 30POS INLINE PIN SLD
Datasheet Download
JBXFD3G30MSSDSR.pdf
Availability of JBXFD3G30MSSDSR
QUANTITY
JBXFD3G30MSSDSR Order Process
Ship out your order
Specifications of JBXFD3G30MSSDSR
Internal Part NumberEIS-JBXFD3G30MSSDSR
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions30
Shell Size - Insert3
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypePush-Pull
OrientationG
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating3.5A
Voltage - Rated400VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBXFD3G30MSSDSR
Related LinksJBXFD3G, JBXFD3G30MSSDSR Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
JBXFD3G30MSSDSR Details Description
Related parts for JBXFD3G30MSSDSR
RES 11K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
DSUB MA 3W3 SHELL W/O CONTACTS datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 6" 8A MED datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
064 UNIV HDR RA 4V 30DP STD datasheet.pdf