Souriau Connection Technology JBXPC3G30FSSDSMR
JBXPC3G30FSSDSMR picture photo
Mfg. Part Number
JBXPC3G30FSSDSMR
Brief Description
CONN RCPT 30POS INLINE SKT SLD
Datasheet Download
JBXPC3G30FSSDSMR.pdf
Availability of JBXPC3G30FSSDSMR
QUANTITY
JBXPC3G30FSSDSMR Order Process
Ship out your order
Specifications of JBXPC3G30FSSDSMR
Internal Part NumberEIS-JBXPC3G30FSSDSMR
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions30
Shell Size - Insert3
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating3.5A
Voltage - Rated400VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBXPC3G30FSSDSMR
Related LinksJBXPC3G3, JBXPC3G30FSSDSMR Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
JBXPC3G30FSSDSMR Details Description
Related parts for JBXPC3G30FSSDSMR
DIODE ZENER 17V 500MW DO35 datasheet.pdf
KIT FOOT ENCORE II 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf